Narkoçelik-17 Operasyonlarında 6 Kişi Yakalandı

Edirne’de Kapıkule Sınır Kapısı’ndan Türkiye’ye giriş yapan TIR’da narkotik köpeği ‘Carlos’ ile yapılan aramada, piyasa değeri 10 milyon TL olan 50 bin adet ecstasy hap ele geçirildi.

İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, yurt dışından gelecek Türkiye plakalı TIR’da yüklü miktarda uyuşturucu bulunduğu bilgisine ulaştı. Takibe alınan TIR, Kapıkule Sınır Kapısı’ndan giriş yaptığı sırada Kapıkule Gümrük Muhafaza Müdürlüğü ekipleri ile koordineli olarak durduruldu.

TIR’da narkotik köpeği ‘Carlos’ ile yapılan aramada, şoför bölümündeki zulaya gizlenmiş 50 bin adet ecstasy hap ele geçirildi. Piyasa değeri 10 milyon TL olan haplara, narkotik köpeğinin yanılması için kahve ve karabiber sürüldüğü de belirlendi.

1️ TON 2️3 KİLOGRAM METAMFETAMİN ELE GEÇİRİLDİ

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya yaptığı açıklamada uyuşturucu madde imalatçısı zehir tacirlerine yönelik İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen 2 ayrı ‘Narkoçelik-17’ operasyonlarında, 1️ Ton 2️3 kilogram Metamfetamin ele geçirildiğini belirtti. Operasyonlarda 1’i yabancı uyruklu olmak üzere toplam 6️ uyuşturucu madde imalatçısı yakalandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x